Добредојдовте на Donev форум. Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се), ако сте веќе член или (Регистрирајте се) ако сеуште не сте ....
Calibra се враќа! 1-81

Join the forum, it's quick and easy

Добредојдовте на Donev форум. Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се), ако сте веќе член или (Регистрирајте се) ако сеуште не сте ....
Calibra се враќа! 1-81
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Добредојдовте на Donev Forum. Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се), ако сте веќе член или (Регистрирајте се) ако сеуште не сте ....
Барај
Display results as :
Advanced Search
Влез
Latest topics
Opel сепак на продажба? Чет 16 Јун 2011, 02:37T-ENERGIE
Volkswagen Touareg: ABTЧет 20 Јан 2011, 05:13T-OPEL
Chevrolet го претстави SonicЧет 20 Јан 2011, 03:26T-OPEL
Calibra се враќа!Сре 19 Јан 2011, 21:44T-OPEL
Рекламирање на форумотНед 10 Окт 2010, 15:26Admin
Правила на форумотНед 10 Окт 2010, 15:13Admin
Top posters
15 Мислења - 41%
7 Мислења - 19%
7 Мислења - 19%
4 Мислења - 11%
3 Мислења - 8%
1 Пишување - 3%
БАНЕРИ
.БАНЕРИ.
Go
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој


Go down
T-OPEL
T-OPEL
Top Speed (60km/h)
Top Speed (60km/h)
Број на мислења : 7
Зачленет : 2011-01-11
Возраст : 34
Местолокација : Makedonija

Calibra се враќа! Empty Calibra се враќа!

Сре 19 Јан 2011, 21:44
Calibra се враќа!

После повеќегодишно медиумско нагаѓање, конечно е официјално: Opel повторно ќе ја произведува Calibra.
Calibra се враќа! Opel455
Купето од 90-те беше многу популарно ширум светот, распродадено насекаде на планетата во 250.000 примероци. Токму затоа многумина се прашуваа зошто Opel одолговлекува со претставувањето на новиот модел, особено откако во 2007. во Женева го покажаа неговиот „спиритуален“ наследник - концептот GTC.

Новата Calibra наводно би требало да биде градена на платформа на Insignia, ќе има и бензинска и дизел варијанта, а најсилниот модел би требало да користи 2,8 литарски V6 мотор со 325 КС и 435 Nm.

Засега не е познато точно кога можеме да ја очекуваме новата калибра (се шпекулира со 2013. како година) во сериско производство, но автомобилот ценовно би требало да биде позициониран како поефтина варијанта на Audi A5 и BMW 3 купе серијата.
Вратете се на почетокот
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот