Добредојдовте на Donev форум. Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се ), ако сте веќе член или (Регистрирајте се ) ако сеуште не сте ....
Volkswagen Touareg: ABT 1-81

Join the forum, it's quick and easy

Добредојдовте на Donev форум. Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се ), ако сте веќе член или (Регистрирајте се ) ако сеуште не сте ....
Volkswagen Touareg: ABT 1-81
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Добредојдовте на Donev Forum. Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се), ако сте веќе член или (Регистрирајте се) ако сеуште не сте ....
Барај
Display results as :
Advanced Search
Влез
Top posters
15 Мислења - 41%
7 Мислења - 19%
7 Мислења - 19%
4 Мислења - 11%
3 Мислења - 8%
1 Пишување - 3%
БАНЕРИ
.БАНЕРИ.
Go
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој


Go down
T-OPEL
T-OPEL
Top Speed (60km/h)
Top Speed (60km/h)
Број на мислења : 7
Зачленет : 2011-01-11
Возраст : 31
Местолокација : Makedonija

Volkswagen Touareg: ABT Empty Volkswagen Touareg: ABT

Чет 20 Јан 2011, 05:13
Volkswagen Touareg: ABT


Volkswagen Touareg: ABT Volkswagentouaregabt

Најубавиот тјунинг е оној кој изгледа како и да немало подесување. ABT го претстави своето творештво моделот „Volkswagen Touareg“, кој е ненападно изменет. Ако немаше лого, само подобрите познавачи би забележале дека не се работи за серискиот автомобил...

Баварскиот тјунер нема уникатен стил, па неговите автомобили се разликуваат од модел до модел. Во случајот со SUV моделот Touareg, ABT ја одбра стратегијата на минимални промени на екстериерот, а како најголеми подобрувања ги нагласи атрактивните 22 инчни тркала.


Volkswagen Touareg: ABT Volkswagentouaregabt2

Наравно, тука за ABT е препознатливата решетка за ладилникот, спојлер на кровот и задниот браник со интегрираната цевка за спортскиот издувен систем. Три-литарскиот турбодизел мотор V6 e надграден од сериските 240 на 282 или 310 коњски сили, во зависнот од нарачаниот ABT Power „пакет“. Во случај на Toureg V8 мотор моќноста е зголемена за 45КС и изнесува 385КС.

Volkswagen Touareg: ABT Volkswagentouaregabt1
Вратете се на почетокот
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот