Добредојдовте на Donev форум. Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се), ако сте веќе член или (Регистрирајте се) ако сеуште не сте ....
Mercedes слави 125-ти роденден, Вие добиватe  1-81

Join the forum, it's quick and easy

Добредојдовте на Donev форум. Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се), ако сте веќе член или (Регистрирајте се) ако сеуште не сте ....
Mercedes слави 125-ти роденден, Вие добиватe  1-81
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Добредојдовте на Donev Forum. Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се), ако сте веќе член или (Регистрирајте се) ако сеуште не сте ....
Барај
Display results as :
Advanced Search
Влез
Latest topics
Opel сепак на продажба? Чет 16 Јун 2011, 02:37T-ENERGIE
Volkswagen Touareg: ABTЧет 20 Јан 2011, 05:13T-OPEL
Chevrolet го претстави SonicЧет 20 Јан 2011, 03:26T-OPEL
Calibra се враќа!Сре 19 Јан 2011, 21:44T-OPEL
Рекламирање на форумотНед 10 Окт 2010, 15:26Admin
Правила на форумотНед 10 Окт 2010, 15:13Admin
Top posters
15 Мислења - 41%
7 Мислења - 19%
7 Мислења - 19%
4 Мислења - 11%
3 Мислења - 8%
1 Пишување - 3%
БАНЕРИ
.БАНЕРИ.
Go
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој


Go down
T-ENERGIE
T-ENERGIE
Top Speed (100km/h)
Top Speed (100km/h)
Број на мислења : 15
Зачленет : 2010-09-30
Возраст : 33
Местолокација : Македонија

Mercedes слави 125-ти роденден, Вие добиватe  Empty Mercedes слави 125-ти роденден, Вие добиватe

Чет 16 Јун 2011, 02:52
Mercedes слави 125-ти роденден, Вие добиватe


Mercedes слави 125-ти роденден, Вие добиватe  Img84218750

Германскиот произведувач во разни земји спрема разни активности и изненадувања по повод обележувањето на овој јубилеј...

Mercedes-Benz обележува 125 години откако Karl Benz патентирал возило придвижувано на бензински погон со внатрешно согорување.

Изумот кој засекогаш го промени светот бил претставен на јануари 1866 година.

Mercedes слави 125-ти роденден, Вие добиватe  Mercedez-slavat-jubilej-01

Германскиот произведувач свечениот јубилеј одлучи да го претстави со презентирање на скулптурите Aesthetics 125 (фотографии) кои го најавуваат идниот дизајнерски правец, но и премиерна презентација на „bipolar flat-cell frame“ батерски технологии за електричните автомобили. Во споредба со постоечките технологии, главната одлика на системот се компактните димензии, пониската работна температува и поголемата искористливост.

Mercedes слави 125-ти роденден, Вие добиватe  Mercedez-slavat-jubilej-02

Ние славиме, Вие добивате

Пригодно во Македонија, Mercedes овој јубилеј го прославува со презентирање на Mercedes E-Class Edition 125 автомобилот од E-класата која секогаш ги поставува новите стандарди во Mercedes. Овој автомобил е посебно популарен заради новите технологии како Direct Control спортската суспензија, Attention assist, bi xenon светлата со Intelligent light системот. За се останато што автомобилот поседува, зборовите не се доволни.

Доволно е да ви споменеме дека Edition 125! доаѓа со подарок во вредност од 5000 евра, или 309.000 денари.

Mercedes слави 125-ти роденден, Вие добиватe  Mercedez-slavat-jubilej-03
Вратете се на почетокот
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот