Добредојдовте на Donev форум. Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се), ако сте веќе член или (Регистрирајте се) ако сеуште не сте ....
Форд планира универзален хибриден електромобил 1-81

Join the forum, it's quick and easy

Добредојдовте на Donev форум. Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се), ако сте веќе член или (Регистрирајте се) ако сеуште не сте ....
Форд планира универзален хибриден електромобил 1-81
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Добредојдовте на Donev Forum. Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се), ако сте веќе член или (Регистрирајте се) ако сеуште не сте ....
Барај
Display results as :
Advanced Search
Влез
Latest topics
Opel сепак на продажба? Чет 16 Јун 2011, 02:37T-ENERGIE
Volkswagen Touareg: ABTЧет 20 Јан 2011, 05:13T-OPEL
Chevrolet го претстави SonicЧет 20 Јан 2011, 03:26T-OPEL
Calibra се враќа!Сре 19 Јан 2011, 21:44T-OPEL
Рекламирање на форумотНед 10 Окт 2010, 15:26Admin
Правила на форумотНед 10 Окт 2010, 15:13Admin
Top posters
15 Мислења - 41%
7 Мислења - 19%
7 Мислења - 19%
4 Мислења - 11%
3 Мислења - 8%
1 Пишување - 3%
БАНЕРИ
.БАНЕРИ.
Go
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој


Go down
T-ENERGIE
T-ENERGIE
Top Speed (100km/h)
Top Speed (100km/h)
Број на мислења : 15
Зачленет : 2010-09-30
Возраст : 33
Местолокација : Македонија

Форд планира универзален хибриден електромобил Empty Форд планира универзален хибриден електромобил

Чет 16 Јун 2011, 02:46
Форд планира универзален хибриден електромобил

Форд планира универзален хибриден електромобил Img61339519

Форд планира да започне со продажба на хибриден автомобил со опфат од 805 км, како одговор на Chevrolet Volt од конкурентите General Motors.

C-MAX Energi ќе биде на пазарот во првата половина од следната година и ќе се натпреварува со целосно електричниот Leaf на Nissan и хибридот на Toyota, кој го носи името Prius.

До 2012 Форд најавува 5 нови електрични автомобила. C-MAX Energi ќе биде првиот хибрид на Ford, чија форма не ја повторува онаа на бензинскиот модел.

Засега цената не се прецизира, ниту бројот на моделите кои ќе бидат произведени во првата година или опсегот на електричниот акумулатор. Хибридниот C-MAX Energi ќе се појави во Европа во 2013.
Вратете се на почетокот
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот