Добредојдовте на Donev форум. Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се), ако сте веќе член или (Регистрирајте се) ако сеуште не сте ....
Opel сепак на продажба?  1-81

Join the forum, it's quick and easy

Добредојдовте на Donev форум. Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се), ако сте веќе член или (Регистрирајте се) ако сеуште не сте ....
Opel сепак на продажба?  1-81
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Добредојдовте на Donev Forum. Целосно да се искористи сето она што се нуди од страна на нашиот форум, ве молиме (Најавете се), ако сте веќе член или (Регистрирајте се) ако сеуште не сте ....
Барај
Display results as :
Advanced Search
Влез
Latest topics
Opel сепак на продажба? Чет 16 Јун 2011, 02:37T-ENERGIE
Volkswagen Touareg: ABTЧет 20 Јан 2011, 05:13T-OPEL
Chevrolet го претстави SonicЧет 20 Јан 2011, 03:26T-OPEL
Calibra се враќа!Сре 19 Јан 2011, 21:44T-OPEL
Рекламирање на форумотНед 10 Окт 2010, 15:26Admin
Правила на форумотНед 10 Окт 2010, 15:13Admin
Top posters
15 Мислења - 41%
7 Мислења - 19%
7 Мислења - 19%
4 Мислења - 11%
3 Мислења - 8%
1 Пишување - 3%
БАНЕРИ
.БАНЕРИ.
Go
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој


Go down
T-ENERGIE
T-ENERGIE
Top Speed (100km/h)
Top Speed (100km/h)
Број на мислења : 15
Зачленет : 2010-09-30
Возраст : 33
Местолокација : Македонија

Opel сепак на продажба?  Empty Opel сепак на продажба?

Чет 16 Јун 2011, 02:37
Opel сепак на продажба?

Иако сите шпекулации поврзани со продажбата на Opel своевремено се стишија, сега во германските медиуми се појави нова приказна која најавува ново поглавје од оваа приказна.

Opel сепак на продажба?  Img39927913

Имено, Германците, ги цитираат зборовите на првиот човек на General Motors, Dan Akerson, според кој Opel и натаму создава губитоци, и покрај тоа што продажбата оди подобро од било кога. Водството на GM, според германски извори чија вест ја пренесе и Reuters, дури упатило писмо на своите вработени, врзано за можната продажба.

Секако, меѓу потенцијалните купувачи се споменуваат бројни кинески корпорации (очекувано), но се шпекулира и за Volkswagen, што сепак би можело да биде и не така неосновата шпекулација на германските медиуми. Reuters наведува дека во VW одбиле да ги коментираат овие наводи.

Долго време после првите најави за можна продажба и откако GM „реши“ некои до непрофитабилните брендови да ги исчисти од својто портфолио, изгледа дека Opel и натаму останува на погрешен пат, и покрај фактот дека од неговите погони со несмалено темпо излегуваат нови модели на автомобили за кои мораме да признаеме дека се исклучително атрактивни.
Вратете се на почетокот
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот